המדריך המלא: איך להיות עם הילדים בבית יום שלם, ולהעביר את הזמן בכיף

תוכן פרסומי

מחפשות תעסוקה בבית? קחו 21 רעיונות לפעילויות שזורם לעשות יחד עם הקטנים בלי לעזוב את הבית

מחנה אוהלים בנו אוהל מסדינים בסלון (היעזרו בספה, בכיסא אוכל ואולי באיזו קשירה אמיצה לשידת הטלוויזיה) ואז קשטו אותו בשרשראות נייר והיכנסו פנימה לנמנם בזמן שהילדים בונים ממלכה אלטרנטיבית ומתכננים איך להדיח אתכם.

יום מבולבל את ארוחת הבוקר אכלו בפיקניק על הרצפה באמבטיה, לכו לישון בצהריים על מזרנים ושמיכות במטבח, תנו לילדים לשחק על המיטה בחדר ההורים ובערב צחצחו שיניים בכיור המטבח.

פלנטריום ביתי קנו נורת אולטרה־סגול ארוכה (בכל טמבוריה, 70־50 ש״ח פלוס בית מנורה עם מתג), קשטו את החדר באביזרים זוהרים בחושך כמו מדבקות כוכבים וירח (בחנויות היצירה) וציירו על בריסטולים שחורים בצבעי פנדה זוהרים בחושך. הוסיפו צמידים זוהרים, הגיפו תריסים והדליקו את המנורה. לא תרצו לצאת.

עיר בסלון אספו ארגזי קרטון גדולים במיוחד. איירו חלונות ודלתות על כל ארגז וחתכו פתחים עם סכין יפנית. הקימו בסלון את עיר הארגזים, ותנו לילדים להתגורר בה. הגישו להם אוכל, הציצו ובקשו לבוא לביקור לכוס תה כמו כל השכנים הטרדנים.

תחרות מפלצת הבגדים הזוכה הוא מי שלובש הכי הרבה בגדים בבת אחת. המוטו: אין דבר כזה יותר מדי. בהמשך נסו להפתיע בשילובים מופרכים במיוחד. הרי אין עקבים גבוהים מדי ואין שמלות קצרות מדי.

חפש את המטמון הפכו את הבית למסלול מסתורי מאתגר כשכל פתק ורמז קשורים לפולקלור המשפחתי, כמו "חפשו אצל מי שמתעורר הכי מאוחר" או "אצל מי ששונאת פיצה". לא תאמינו כמה מקומות מחבוא יש בבית ועוד יותר כמה תגלו על עצמכם.

מתוך הסרט "החופשה" בבימויה של ננסי מאייר, 2006

מתוך הסרט "החופשה" בבימויה של ננסי מאייר, 2006

 

טרמפולינה ביתית קחו את כל (!) השמיכות והכריות, וגם את אלה של הספה, וצרו משטח רך ורחב בסלון שאפשר לקפוץ עליו בקלות ובבטחה, להשוויץ בזינוקים מרשימים ולהתפנק אחר כך שעות ארוכות.

מוזיאון ביתי מתחו חוט ארוך לאורך הסלון, המטבח או המסדרונות. החליטו על נושא משותף וצאו לדרך עם התערוכה המשפחתית הראשונה שלכם. תנו לילדים לצייר שלל דברים הקשורים לנושא שבחרתם (וגם כאלה שלא קשורים) ותלו את הציורים לאורך הבית בעזרת אטבי הכביסה. אחרי שהתערוכה מוכנה התחפשו למבקרים וצאו לסיור מודרך ברחבי המוזיאון. זה שווה! הכניסה חינם!

גזור ושמור אספו לאורך שבוע את כל אריזות המוצרים הביתיים שלכם (חלב, מעדנים, קופסאות קורנפלקס וכו׳. כמה שיותר – יותר טוב) וצרו והדביקו כל דבר שיעלה על רוחם. כל מה שצריך זה קצת דבק והרבה דמיון.

הולכים לעבודה שמרו מקלדות ישנות ומכשירי סלולרי שלא עובדים, מצאו כמה חשבוניות שהזנחתם או ניירות ישנים של הבנק, הוסיפו מחברת משומשת וכמה עפרונות, וצרו לכם משרד לענייני מה שתחליטו. תנו לילדים לנהל את סדר היום של המשרד הסלוני, צאו לישיבות ארוכות, קבעו איתם פגישה וכשתגיעו אליה תשתדלו להתחבב מאוד על הבוסים.

מחזה פרי עטכם בחרו את הסיפור (קיים או מומצא), והכינו עם הילדים טקסטים ומונולוגים שיתאימו לכל אחד. בחרו תלבושות וערכו חזרות. שלבו מוזיקה ואפקטים ואל תחששו מהוצאות הפקה כבדות מדי, המפיק הוא די בסדר אתכם. ערכו חזרה גנרלית (אפשר לצלם בסלולרי, לצפות ולהסיק מסקנות). כתבו הזמנות והעלו את הצגת הבכורה. ביקורות מעולות מובטחות.

מתוך הסרט "החופשה" בבימויה של ננסי מאייר, 2006

מתוך הסרט "החופשה" בבימויה של ננסי מאייר, 2006

 

מאסטר שף ביתי קדימה למטבח. הכינו כדורי שוקולד, עוגיות בצורת אותיות, פיצות ביתיות – כל דבר שעולה בראשכם. מצמצו מול הבלגן, וזכרו שקמח על רצפה עוד לא הרג אף אחד. זה ייקח לכם יום שלם והניקיונות שאחרי ידאגו לכך שלא תשמינו.

מעצבי על צרו את המלתחה האופנתית ביותר העונה – בחנות למוצרי יצירה קנו אבקת צבעי טאי דאי, התארגנו על כמה חולצות לבנות ישנות, קערת מים וכמה גומיות, ושבו להכין חולצות בטרנד השולט של הרגע. ההכנה פשוטה להפליא והתוצאות מרשימות עוד יותר (יש הוראות על שקיות הצבע ובסרטונים ברשת).

מצעד התחפושות הגדול פורים שמח מדי בשביל להיות יום אחד בשנה. אווררו את ארגז התחפושות, וצרו עדלאידע צבעונית במסלול בין הסלון למטבח. נסו את התחפושות שהכי אהבתם ואת אלה שכבר קטנות הִפכו למשהו אחר. התאפרו באופן מופרז ורדו למטה לסיבוב קצר בשכונה כי באנו ליהנות.

קולנוע ביתי מרתון סרטי חובה. נכון שיש תלת ממד וארבע ממד אבל הקולנוע הומצא לפני שהילדים נולדו. ערכו את רשימת החלומות עם הסרטים שעליהם גדלתם אתם, וצאו עם הילדים למרתון קולנוע איכותי שיצמיד אותם לכיסא. הרשימה שלנו: "אני והחבר'ה", "אי.טי", "הגוניס", "קרטה קיד", "בחזרה לעתיד" (1־3), "הסיפור שאינו נגמר" ו"הגרמלינס". נכון שהטלפונים ייראו להם מוזר, והתסרוקות עוד יותר, אבל העלילות מעולות והפאן אז היה סופר פאן.

חדר הילדים יוצא לטיול שנתי פנקו את הצעצועים בביקור ראשון בחדרי הבית וצרו מצעד בובות בסלון. שחררו את חיות הפלסטיק לחופשי בפעם הראשונה והושיבו את כל הבובות זו לצד זו בסדר מופתי, כשהן צופות בפעלולים שעושות מכוניות הצעצוע על מסלול המירוצים. הזדמנות מעולה למיין את כל הצעצועים בדרך.

מתוך הסרט "החופשה" בבימויה של ננסי מאייר, 2006

מתוך הסרט "החופשה" בבימויה של ננסי מאייר, 2006

 

יום הולדת ללא יום הולדת למה צריך לחכות רק ליום אחד בשנה? לפעמים אין סבלנות. הכריזו על יום הולדת משפחתי, יום הולדת לקיץ, לחופש, או סתם מסיבה בלי סיבה. קשטו בבלונים, גלגלו מישהו בנייר טואלט, הכניסו לבקבוק נר קשור בחוט לישבן, נשפו בקערת קמח כדי למצוא את הטופי האבוד, קפצו בתוך סלי המכולת לאורך הסלון, וכמובן שאל תשכחו לכבות נרות על העוגה שהכנתם בעצמכם בסעיף 12.

בוקר טוב לעיר איך נראה הבוקר מחוץ לבית שלנו? צאו החוצה בחמש בבוקר (פעם אחת, אתם תשרדו את זה). מסרו בוקר טוב לשמש, שוטטו בשכונה וצפו בעיתונים מגיעים ובאיסוף הזבל. הקשיבו לרעשים המשתנים והתבוננו במי שיוצא רענן לעבודה. שמונה בבוקר זה הקיו שלכם לחזור הביתה לישון. אחרי הצהריים אפשר לעשות את אותו הדבר רק הפוך, ולהשכיב את העיר לישון.

19. הרומן המשפחתי הראשון כל אחד מבני בית ממציא משפט בתורו ומחבר אותו למשפט שאמר הקודם לפניו, וכך נוצר סיפור עלילתי גדוש תהפוכות. לכו הכי רחוק עם הדימיון שלכם ואל תוותרו לילדים על ״זה״ או ״כאילו״. העתיקו את הסיפור לדפים, בחרו שם והשקיעו בכריכה.

אל תעשו כלום כלום. גורנישט. נאדה. תשתעממו, תטפסו על הקירות. כבר שנים שפסיכולוגים מסוימים ממליצים על שעמום כזרז להתפתחות האישיות.\

 

כתבות נוספות

תאונת דרכים בכביש ליד איזור התעשייה תל מונד

שריפה ביער בצמוד למושב בית מאיר