למי העביר מייסד זום מניות בשווי של 6 מיליארד דולר?

תוכן פרסומי

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, אריק יואן העביר כ-40% מהבעלות שלו בחברה לאנשים או יישויות לא מזוהות. הונו של יואן (51) מוערך ב-13.7 מיליארד דולר ואף הוכתר בדצמבר כאיש העסקים של השנה של מגזין טיים

מייסד ומנכ"ל זום אריק יואן העביר כ-40% מהבעלות שלו בחברה, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. מדובר באחזקה השווה כעת כ-6 מיליארד דולר, לאחר שמניית החברה זינקה פי 3 ב-12 החודשים האחרונים. עם זאת, זהות מקבלי המניות לא נחשפה.

 

ההעברה תועדה כשתי מתנות נפרדות, כל אחת של קרוב ל-9 מיליון מניות, לאנשים או ישויות לא מזוהות. המניות הועברו משתי קרנות שבהן משמשים יואן ואשתו כנאמנים, כך לפי מסמכים שהוגשו ביום שישי לרשות ני"ע האמריקאית (SEC).

דוברת זום מסרה בתגובה כי ההעברה נעשתה "בתיאום עם התנאים של הקרנות של אריק יואן ואשתו, ובהתאם לנהלי ניהול העזבון של בני הזוג". מהחברה לא נמסר מי מחזיק כעת במניות. יואן ואשתו לא הגיבו על הדיווח.

לפני ההעברה שבוצעה בשבוע שעבר היה יואן בעל המניות הגדול ביותר של החברה, עם אחזקה של 15%. כמו כן, הוא החזיק ב-40% מזכויות ההצבעה. המתנות מייצגות כ-6% מכלל מניות החברה, לפי החישובים שערכו בחברת InsiderScore, שמנתחת עסקאות של העברת מניות בקרב מנהלי חברות.

אריק יואן אריק יואן
 

כתבות נוספות

אביב משה צילום אינסטגרם

השף אביב משה קיבל הצעת נישואין והרשת גועשת

הוא התחזה לנער בן 15 והתחיל עם נערה באינסטגרם, כדי ללמד אותה לקח שלא תשכח לעולם!